Jak zaistnieć w biznesie za pomocą Facebooka?

By | Maj 13, 2017

Najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie jest obecnie Facebook. Swoje konto posiadają tu zarówno indywidualni użytkownicy, jak i firmy, które w serwisie szukają swoich potencjalnych klientów. Nie sztuką jest jednak pojawić się na Facebooku, prawdziwą sztuką jest pojawić się w świadomości jego użytkowników.

 

Jak tego dokonać? 

       1.  Strategia

Najważniejsza jest dobrze opracowana strategia. Należy bowiem nie tylko szczegółowo zaplanować, co będzie publikowane w danym profilu firmowym, ale też jak często i po co będą pojawiać się poszczególne treści. Bardzo ważnym punktem jest również to, do kogo wspominane wcześniej materiały mają trafić. Tak naprawdę prawidłowe określenie grupy docelowej jest połową sukcesu.Należy pamiętać, że żaden wpis, który zostanie opublikowany na profilowej tablicy, nie powinien znaleźć się tam przypadkowo. Wszystkie publikacje powinny być dokładnie przemyślane – a najważniejsze jest to, żeby ich przekaz był dopasowany do charakteru działalności danej firmy. Jeśli np. firma zajmuje się sprzedażą kwiatów, to wszystkie publikowane treści powinny być w jakiś sposób związane z branżą florystyczną. W ten sposób, krok po korku w umysłach fanów budujemy  świadomość swojej marki.

    2. systematyczność

Jeżeli materiały, które systematycznie ukazują się w danym profilu firmowym, są odpowiedzią na oczekiwania jego fanów, pojawia się realna szansa na to, że przyniesie to firmie oraz nam duże korzyści. Nie zawsze chodzi jednak o wzrost sprzedaży, w większości przypadków zależy nam na wizerunku firmy w oczach potencjalnych klientów.

  3.atrakcyjność profilu

Jeśli dany profil jest konsekwentnie prowadzony w oparciu o prawidłowo zbudowaną strategię, możemy pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób go uatrakcyjnić w oczach użytkowników. Jak wiadomo, użytkownicy Facebooka spędzają na nim czas, ponieważ szukają miejsca, w którym mogą nie tylko dowiedzieć się ciekawych rzeczy i wymienić się opiniami na dany temat, ale mają też szansę oderwać się od codzienności i pozwolić sobie na chwilę relaksu. najlepszym rozwiązaniem będzie zamieszczanie ciekawych opinii na interesujący nas temat, zamieszczanie ciekawych zdjęć, dotyczących naszego biznesu i naszego życia osobistego. Stajemy się dzięki temu rozpoznawalni na Facebooku

READ  Jakie są zalety programów partnerskich?

Reasumując , możemy stwierdzić iż dobrze prowadzony profil na Facebooku jest dla nas ważnym narzędziem marketingowym pozwalającym  na dobry start we biznesie.

Share This:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz