Marketing szeptany w internecie, czyli bądź na ustach wszystkich

By | Grudzień 8, 2016

  W ostatnim czasie opisałam Tobie najważniejsze narzędzie w marketingu internetowym czyli autoresponder . Teraz chciałabym Ci przedstawić następna bardzo skuteczna bron marketingowa a mianowicie marketing szeptany.. Nie wszyscy znamy dokładnie pojecie marketingu szeptanego a już większość z nas nie wie jak go stosować aby odnieść sukces. Postanowiłam wiec parę slow zamieścić na ten temat. Każdy z nas w ramach programu partnerskiego, który promuje chce sprzedać produkt,dać wartość potencjalnemu odbiorcy.Marketing szeptany to jedno z działań mające na celu promocję produktu. Tego rodzaju marketing ma przed wszystkim wywołać dyskusję wokół produktu wśród potencjalnych nabywców. Dobrze przeprowadzony marketing szeptany powinien sprawić, że produkt i marka będą dobrze się kojarzyły potencjalnym nabywcom.

Dlaczego marketing szeptany jest tak skuteczny?

W marketingu szeptanym wykorzystuje się wypowiedzi oparte o doświadczeniu użytkowników produktów. A jak wykazują badania ponad 90% nabywców przed zdecydowaniem się na konkretny produkt szuka opinii innych użytkowników i to właśnie ich rekomendacjami się kieruje. Z kolei samą reklamą kieruje się jedynie 14% osób biorących udział w badaniach. Właśnie dlatego z marketingiem szeptanym najczęściej możemy spotkać się na forach internetowych, portalach społecznościowych, a także na stronach sklepów internetowych i porównywarek cenowych.

Najważniejsze zalety marketingu szeptanego w Internecie to:.

  1. wysoka wiarygodność wśród klientów;.
  2. stopniowe budowanie pozytywnego wizerunku marki;
  3. .możliwość poznania rynku, co minimalizuje straty w przypadku błędnego oszacowania zapotrzebowania; .
  4. długofalowe efekty kampanii marketingowych;
  5. niskie koszty przy bardzo dużym zasięgu reklamy.   

Mam nadzieje ze ten wpis przybliżył Wam w minimalnej części pojecie marketingu szeptanego  Do zobaczenia Moi Mili  na forach i stronach internetowych 🙂

Share This:

READ  Zaprogramuj się na sukces-metoda30/30/30

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz